מתוך תופעות שונות ומגוונות שכל אחד מאיתנו עלול לסבול מהן בהקשר של קשיי ראייה, חשוב לציין את התופעה שעונה לשם קרטוקונוס. משמעות המילה קרטו בלטינית היא ״קרנית״ ואילו המילה קונוס מציינת ״חרוט״. התופעה כוללת עיוון בקרנית העין, מה שגורם לכך שהתמונה המתקבלת על ידי העין מעוותת ולא דומה למציאות.

אומנם זה נכון שתופעה זו לא מובילה לעיוורון מוחלט אך היא בהחלט עלולה להפריע לחיי היום יום, בין אם זה בזמן נהיגה ובין אם זה בעת ביצוע פעולות אחרות.
כיצד מתמודדים עם קרטוקונוס?
ראשית, כדי להחליט כיצד כדאי להתמודד עם קרטוקונוס חשוב לפנות אל המומחים בתחום ולאבחן את המצב. שנית, כדאי לדעת שבאופן כללי האפשרויות העיקריות הן:

  • משקפי ראייה
  • עדשות מגע
  • התערבות כירורגית

כדי לדעת האם אדם סובל מקרטוקונוס חשוב גם להיות מודעים לסימפטומים המוכרים שכוללים, בדרך כלל: קושי בראיית עצמים רחוקים וקטנים. בנוסף לכך, לא אחת התלונות כוללות את הופעתה של הילת ״אור״ סביב מקורות האור ולעיתים מופיעות תמונות צללים בשדה הראיה. בשלבים הראשונים של מחלה זו היא יכולה להיות כמעט בלתי מורגשת אך בהמשך היא עלולה להפריע באופן חריף לאיכות החיים ולכן המודעות לכך חשובה. מבחינת הגורמים ניתן לראות שהמומחים בתחום עדיין לא מציינים גורם שידוע בוודאות, אם כי סביר להניח שלתורשה יש השפעה על כך.
רופאת עיניים מומחית שתוכלו להיבדק אצלה
אתם מרגישים שיש לכם בעיית ראיה? חוששים מתופעה כמו קרטוקונוס או בעיות ראיה אחרות? אם כך, ד״ר תמר פדות קלויזמן היא הכתובת הנכונה שאליה כדאי לכם להתקשר. ד״ר תמר פדות היא בעלת ניסיון עשיר בתחום ואיתה אתם בידיים טובות כך שמומלץ לקבוע אצל תור כמה שיותר מהר.