פזילה היא מצב שבו העיניים סובלות מבעיה כיוון שהן אינן ישרות ואינן מקבילות זו לזו. הן אינן מביטות יחד על אותה מטרה, דבר שמוביל לעיתים לפגיעה בראיה ואף לבעיות נלוות אחרות. מדובר על תופעה שהשכיחות שלה נעה בין 2% ל4% באוכלוסייה, והחדשות הטובות הן שיש היום מה לעשות בנידון.

כמו שקורה לגבי בעיות עיניים רבות אחרות, לפני הכול צריך לאבחן את המצב וניתן לעשות זאת על ידי בדיקות שונות. יש הבדל בבדיקת הפזילה שתתצבע אצל תינוקות לעומת בדיקת הפזילה שתתבצע אצל ילדים ומבוגרים. אצל תינוקות זה פשוט יותר כי על ידי התבוננות בדרך כלל נקבל תשובה ואילו אצל מבוגרים הבדיקה תדרוש בדרך כלל שימוש בכלים ובציוד מתאים.
מה עושים כדי לתקן את הפזילה?
חשוב לדעת שכאשר מדברים על טיפול בפזילה האפשרויות רבות ומגוונות וכי יש להתאים את הטיפול לסוג הבעיה. קיימים סוגים שונים של טיפולים, כמו:

  • טיפול שמרני על ידי משקפיים
  • טיפול לחיזוק הראיה בעין הפוזלת
  • תרגילי עיניים שונים

מעבר לכל אלה, יש מקרים שבהם לא תהייה אופציה אחרת ואז הפתרון יהיה כירורגי. חשוב לקחת בחשבון מספר אפשרויות טיפול שונות, כמובן הכול בהתאם לחומרת הבעיה ולגיל המטופל. במידה וגם אתם סובלים מבעיות פזילה, או חוששים שאתם סובלים מבעיה כזאת, כדאי יהיה לפנות אל רופאה מומחית ומנוסה. אם אתם מחפשים רופאה שתוכל לסיע לכם, לבדוק אתכם וגם להציע לכם את הטיפול המתאים לכם ביותר דעו שהגעתם למקום הנכון ואתם מוזמנים ליצור קשר עם ד״ר תמר פדות עוד היום.