יש הרבה מחלות בעיניים שכל אחד מאיתנו עלול לסבול מהן, ואחת מהמחלות הידועות ביותר היא גלאוקומה בעין.

מחלה העלולה לפגוע ביכולת הראיה. 

 למעשה מה שקורה במסגרת המחלה הזאת הוא שעם הזמן מתעורר ניוון בעצב העין, ויש רמות שונות שאליו יכול להגיע ניוון זה. הנזק שנגרם לעין בדרך כלל נובע מתוך מצב של לחץ תוך עיני גבוה, ומשמעות הדברים היא שיש ירידה ביכולת הראיה. המחלה הזאת היא מסוג המחלות שבדרך כלל החולים כלל אינם מרגישים בקיומן בהתחלה, ורק אחרי זמן מה מתחילה להיפגע הראיה.

גלאוקומה בעין ימין
האם אפשר להגיע למצב של עיוורון מלא?


לצערנו הרב, במקרים של גלאוקומה בעין שאינה מטופלת, החולים עלולים להגיע למצב של חוסר ראיה מלא. בדרך כלל זה ייקח לא מעט זמן ולמעשה מה שקורה הוא ששדה הראיה הולך ונהייה תמיד מצומצם יותר ויותר, עד שהוא עלול להגיע למצב שבו החולה אינו רואה דבר. לכן חשוב ביותר כן להגיע ולהיבדק, אפילו אם התחושה היא מעורפלת ואפילו אם האדם לא בטוח בכך שיש לו בעיית ראיה. עדיף לקבל תשובה שלילית, כלומר שהכול בסדר, מאשר להזניח את הדברים, לא להיבדק ואז לסבול מקשיים גדולים יותר.


דרכי הטיפול השונות בגלאוקומה בעין


הדבר החשוב ביותר שצריך להבין הוא שברוב המקרים לא תהייה אפשרות להעלים לחלוטין את המחלה, אך עם זאת, ככל שחולפות השנים יש יותר ויותר טיפולים שניתן לעבור. הטיפולים יכולים לכלול שימוש בלייזר, ניתוחים שונים וגם טיפולים תרופתיים, כאשר מובן שסוג הטיפול נבחר בהתאם למצבו של החולה.